Witaj na Forum PTram - Twoim tramwajowym centrum dodatków do gier serii Trainz! Powracamy po dłuższej przerwie z nową werwą do działania. :) Enjoy and have fun!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
140 Lat MPK Poznań 22.08.2020
#1
[b]Wersja skopiowana z Strony MPK Poznań.[/b]

[b]W sobotę, 22 sierpnia 2020 roku, o godzinie 12.00 rozpocznie się parada pojazdów MPK Poznań, organizowana w ramach obchodów 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu. Osoby, które chciałby wziąć w niej udział zasiadając w jednym z pojazdów, mogą zdobyć bezpłatne zaproszenie na imprezę.[/b]
Latem 1880 roku uruchomiona została pierwsza regularna linia tramwaju konnego na trasie od Dworca Kolejowego do Starego Rynku. W tym samym roku powstało Poznańskie Towarzystwo Kolei Konnej, które uzyskało prawa do budowy i eksploatacji komunikacji tramwajowej w Poznaniu. Tak rozpoczęła się historia komunikacji miejskiej w Poznaniu i spółki MPK Poznań.
W 140. rocznicę tego wydarzenia Miasto wydało okolicznościową kartę PEKA na okaziciela,
a MPK Poznań organizuje jubileuszową paradę pojazdów.
Parada odbędzie się 22 sierpnia. W samo południe tramwaje i autobusy (zarówno te, które obecnie wykorzystujemy do przewozów pasażerskich, jak i te wycofane z ruchu liniowego, które można spotkać jedynie na liniach turystycznych i podczas okolicznościowych wydarzeń) rozpoczną przejazd przez centrum miasta. Wyruszą z ulicy Zwierzynieckiej i wrócą w to miejsce przejeżdżając przez ulice: Święty Marcin, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Fredry, Dąbrowskiego i Kraszewskiego.
[b]Osoby, które chciałyby jechać jednym z pojazdów biorących udział w Paradzie, mogą uzyskać bezpłatne, dwuosobowe zaproszenie, które upoważni do przejazdu[/b]. [b]Jak to zrobić? To proste![/b]
[b]Wystarczy przyjść:[/b]
  • [b]we wtorek (18 sierpnia 2020) w godzinach od 16.30 do 17.30 na ul. Gwarną,[/b]

  • [b]w czwartek (20 sierpnia 2020) w godzinach od 16.30 do 17.30 na pl. Wielkopolski,[/b]
[b]gdzie będą czekać przedstawiciele MPK Poznań i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, którzy przekażą osobom zainteresowanym zaproszenia [/b](ważne – liczba miejsc, a zatem i zaproszeń jest ograniczona).
Łącznie w paradzie jubileuszowej weźmie udział 25 pojazdów. Zgodnie z aktualnymi przepisami, będzie mogło podróżować nimi tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich miejsc siedzących. Podczas parady obowiązywać będą także przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Na zaproszeniach będzie wskazany typ pojazdu, którym będzie podróżował jego posiadacz wraz z osobą towarzyszącą - nie będzie możliwości wyboru pojazdu, choć w miarę możliwości będziemy starać się umożliwiać wejście do wybranego tramwaju czy autobusu.
Apelujemy aby nie tylko podczas Parady Jubileuszowej, ale również w trakcie wydawania zaproszeń zachowywać dystans społeczny oraz zakrywać usta i nos (maseczką, przyłbicą, elementem odzieży). O to samo prosimy osoby, które będą obserwować przebieg Parady Jubileuszowej w przestrzeni miejskiej.
Informujemy również, że pojazdy historyczne biorące udział w Paradzie Jubileuszowej w dniu 22 sierpnia pozostaną na liniach turystycznych (szczegóły zostaną podane w osobnej informacji).


Dodam jeszcze od siebie że zapraszam jako Konduktor na Paradę oraz Linie Turystyczną w Tym dniu!
#2
Miałem wraz ze znajomymi przyjechać dość srogą paczką z STMKM, ale jak doczytaliśmy że większość "atrakcji" jest dla VIPów bo kto pierwszy ten lepszy, to sobie odpuściliśmy kompletnie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości